Eğlence

Arkadaşlarla Oynanacak En İyi 10 Mobil Oyun

Bir çok aktivite gibi, gelecekte de arkadaşlarla birlikte aynı yerde oyun oynanılamayacak gibi duruyor.Müze gezmek artık yerini online olarak müze gezmek için yapılan şeylere bıraktı. Arkadaşlarla birlikte vakit geçirmek artık yerini online oyunlara ve uzaktan film izlemeye bıraktı. Ancak bu durum, güvenli evinizde arkadaşlarla birlikte oyun oynayamacağınız anlamına gelmez. İster çok hırslı uno oyuncusu olun, ister yerden okey çekince sevinmek için dans eden bir birey olun farketmez. Arkadaşlarla buluşamasanızda telefonunuzu kullanarak evden bu tarz mobil oyunlar oynayabilirsiniz. Mobil oyun oynamak için İphone ya da Android telefonlar kullanmak yeterli. İşte arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz ücretsiz 10 mobil oyun:

1-Eskilerin vazgeçilmez oyunu; Mario Kart Tour

arkadaşlarla oynanacak mobil oyun

Arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar için sunduğumuz ilk oyun Mario Kart.Eski “Mario Kart” oyuncuları belki bu oyunun mobil versiyonuyla dalga geçebilirler. Buna rağmen oyunun mobil versiyonu çok eğlenceli ve bir grup arkadaş ile birlikte oynanabilir.

Arkadaşlarınızla bir oyun ayarlamadan önce bir kaç adımı geçmeniz gerekiyor. Oyunu indirdikten sonra, bir “Nintendo” üyeliği açmanız ve kendi başınıza bir kaç oyun oynamanız gerekiyor. Bir kaç oyunun ardından menü kısmına bastıktan sonra “arkadaşlar” ikonu belirecek. Arkadaş ekle seçeneğini seçtikten sonra, arkadaş eklemek için “Player ID” ve “Nintendo” seçenekleri karşınıza çıkacak. Hangisini uygun görürseniz o seçenekle arkadaşlarınızı ekleyebilir ve bir oyun ayarlayabilirsiniz.

2-Bambaşka bir dünyaya sahip olan mobil oyun; Sky: Children of the Light

arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Bambaşka bir evrende mobil oyun oynamak isteyen varsa eğer, bu oyun tam size göre. Apple bu oyunu Apple’ın 2019 yılında ki en iyi İphone oyunu olarak adlandırmıştı. Nedenini görmek ise aslında çok basit.

İlginizi Çekebilir:  Bir Oturuşta Bitecek En İyi Tek Sezonluk Diziler

Bu efsanevi oyun, sizi göklerin muhteşem krallıklarına sürüklüyor. Oyundaki amacınız, düşen yıldızları takım yıldızlarına geri döndürmek için sırlarla dolu yedi alemin içinden uçmak. Bu oyunu kendi başınıza da oynayabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ise arkadaşlarınızla oynamanız çünkü arkadaşlarla oynamak çok daha eğlenceli. Arkadaş eklemek için QR kodu oluşturup oluşturduğunuz kodu arkadaşınıza göndermeniz gerekiyor. (Adım adım anlatım için thatgamecompany’nin websitesi. )

3- Biri kart oyunu mu dedi; UNO

Arkadaşla oynanabilecek mobil oyun

Renkli bir kart oyunu olan “UNO”, online seçeneklerde bir çok oyun modu sunuyor. Uzaktan arkadaşlarla oynamak isteyenler için ise “UNO” oyununda “Klasik Mod” aktif.

Arkadaşlarınızı bir oyuna davet etmek için “Sosyal” butonuna tıklayın ve yeşil renkli “Arkadaşları Davet Et” butonuna tıklayın. Bu adımdan sonra WhatsApp aracılığıyla ya da direkt linki kopyalayarak arkadaşlarınıza atabilirsiniz. Linke tıklayan arkadaşlarınız oyuna geldiği zaman konuşabilecekler. Bu sayede arkadaşlarınızla birlikte bu oyunu oynarken sohbet de edebileceksiniz.

4- Bilardo severler için mobil oyun; 8 Ball Pool

Arkadaşlarla oynanabilecek mobil oyun

8 ball pool bilardo severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken, indirmesi gereken bir mobil oyun.

Bu oyunda her oyuncu rastgele bir kişiyle eşleşir. Rastgele bir kişiyle eşleşmek istemeyen oyuncular için fakrlı bir alternatif mevcut. Bu kişiler arkadaşlarına karşı oynamak isterlerse eğer, facebook’a bağlanmaları gerekiyor. Bu şekilde arkadaşlarla mobil oyun keyfi sürülebilir.

5-Battle royal oyun alternatifi; Mini Milita – Doodle Army 2

Battle royal tarzı oyunları seven ve yeni tür battle royal tarzı oyun arayanlardansanız eğer, bu mobil oyun tam size göre. 3D battle royal oyunlarına karşın bu mobil oyun size 2D oyun zevki sunuyor. Amacınız arkadaşlarla doyasıya eğlenmek ise bu oyunu şiddetle tavsiye ederim. 6 kişilik bir grup halinde oyuna girebilir ve arkadaşlarınızla birlikte bu oyunu oynayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Online Gezilebilecek En İyi 14 Müze

6- Call of Duty veya Battlefield tarzı savaş oyunları sevenler için mükemmel öneri; Call of Duty: Mobile

Okuduğunuza inanamamış ya da çok şaşırmış olabilirsiniz. Cal of Duty’nin yeni oyunu olan “Call of Duty: Mobile” oyunu savaş oyunu severler için kaçırılmaz bir mobil oyun.

Bu oyunda bizler için PvP, Battle Royal ve COD classic maps denilen modlar sunulmuş. Arkadaşlarla oynamak için kullanıcı adıyla arkadaşlarınızı oyun içerisinden eklemeniz gerekiyor.

7-Savaş oyunu severler için bir mobil oyun önerisi daha; Shadowgun Legends

Bu oyunu savaş oyunu severlerin kesinlikle kaçırmaması gerekiyor. Oyunda PvP, Co-Op ve hikaye modları aktif. Call of Duty: Mobile oyununa göre daha fazla fonksiyon içeren bu mobil oyunu oynamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

8-Leauge of Legends, Dota veya Mobile Legends tarzı MOBA oyun severler için; Vainglory

mobil oyunlar

“Vainglory” 5v5 ya da 3v3 şeklinde oyun oynamanıza imkan tanıyor. 40 karakterden fazla karakter oyun içerisinde yer alıyor. Bu 40 karakterden herhangi birini seçerek oyuna başlıyorsunuz ve toplam 6 yada 10 kişi ile oyunu oynuyorsunuz. Oyunun amacı karşı takımın Vain kristalini ilk takım olarak yok etmek. Kristali ilk yok eden takım oyunu kazanıyor. Oyunda karşı kuleleri yok ederek Vain kristalini yok edebilirsiniz.

9-Pubg tarzı battle royal severler için ilginç bir mobil oyun; Fortnite

mobil oyun

“Fortine” oyununu herkes duymuştur. Fortnite’ ı Pubg’den ayıran en önemli özellik istediğiniz gibi yapılar inşa edebiliyor olmak. Savaş sırasında istediğiniz şekilde yapılar inşa edebilirsiniz. İnşa edilen bu yapılar rakipler tarafından kırılabilir. Son derece eğlenceli olan bu mobil oyunu indirmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir:  Birlikte Film İzleme Yolları ve En İyi Kullanım Kılavuzları

10- Hayvanat bahçesindeki mobil oyun: Zooba

Arkadaşlarla oynanacak mobil oyun

Klasik savaş oyunları ve MOBA oyunlarının harmanlanmış halinin mobil oyun şekline “Zooba” demek mümkün. Hayvanat bahçesindeki hayvanlar arasında geçen bu mobil oyunu oynarken çok eğleneceksiniz.

Yorumlara sen de katıl