Eğlence

Bir Oturuşta Bitecek En İyi Tek Sezonluk Diziler

En iyi tek sezonluk diziler yazısında sizler için en iyi bir sezon süren dizileri derledik. Derlediğimiz diziler arasında tek sezonluk olarak dram, fantastik, bilim kurgu, komedi gibi bir çok türde diziler yer alıyor. Dizilerin yanında fragmanları da bırakmayı unutmadık. Umarız dizileri beğenirsiniz. İyi okumalar ve iyi seyirler.

Arkadaşlarınızla birlikte bu dizileri izlemek istiyorsanız ve nasıl izleneceğini bilmiyorsanız “Birlikte film izleme yolları ve kullanım kılavuzu” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ragnarok(2020, Dram, Fantastik)

bir sezonluk diziler

En iyi tek sezonluk diziler yazımıza ilk olarak Ragnarok dizisi ile başlayalım. Dizi, 31 Ocak 2020’de gösterime girdi. Dizi Norse mitolojisinden esinleniyor. Ragnarok dizisi fantastik bir drama dizisidir. Dizi, iklimsel olayların Dünya’yı mahvettiği bir zamanda geçiyor. Konu bir Norveç kasabası olan Edda’ya odaklanıyor. Bu felaketler yaşanıyorken kasabada bir grup genç yaşıyor ve bu gençler doğaüstü güçlere sahip olduklarını fark ediyorlar.

Ragnarok Fragmanı

Ragnarok dizisinin, 7.5 IMDb puanına sahip olduğu görülüyor. Dizi 7 bölümden oluşuyor.

Flashforward(2009, Gizem, Bilim Kurgu)

bir sezonluk en iyi diziler

Flashforward dizisi, 24 Eylül 2009’da yayınlanmaya başladı. Bir bilim kurgu yazarı olan Kanadalı Robert J. Sawyer’in aynı isimli romanında esinlenilip diziye uyarlanılmıştır. İlginç bir olay sonucu kişiler 137 saniye boyunca bilincini kaybeder. Bu süreç içerisinde de herkes 6 ay sonrasını görmüştür. Yani küresel bir öngörü elde edilir. FBI ajanları ise bu durumu araştırmaya başlar. Bazı karakterler öngörüler sonucu kendilerinin alkole başladığını görür. Bir karakter ise eşinin başka bir adamla birlikte olduğunu görür. Karakterler bu şekilde bilgilerle yüzleşir.

Flashforward Fragmanı

Flashforward dizisi 7.6 IMDb puanına sahip. Bu dizi tam 23 bölüm sürmüş.

The Secret Circle(2011, Fantastik, Korku)

tek sezon diziler en iyi

The Secret Circle dizisi, Washington’un Chance Harbor isimli kurgusal bir kasabada geçer. Altı genç bir çember oluşturur ve bir cadı etrafında döner.

İlginizi Çekebilir:  Gökyüzünde Tavla Oynadılar: Alper Rende ile Hasan Kaval

The Secret Circle Fragmanı

The Secret Circle dizisi, 7.3 İMDb puanına sahip. The Secret Circle, 22 bölümden oluşarak izleyicilere 22 bölümlük zevk sunuyor.

My So-Called Life (1994, Komedi, Romantik)

en iyi tek sezonluk diziler neler

My So-Called Life dizisi, 15 yaşındaki bir genç kızın erkeklerle, okulla, arkadaşlarla ve aile ile sorunlarını anlatıyor. Zamanla izleyen kişilerin dizide kendilerinden bir parça görebilecekleri türden bir dizi olan My So-Called Life dizisi izleyenlerini adeta büyülüyor.

My So-Called Life Fragmanı

8.3 İMDb puanına sahip olan bu dizi 19 bölümden oluşuyor. Dizi, izleyicilerine romantik bir dizi sunarken aynı zamanda da izleyicileri güldürmeyi başarıyor.

Dispatches From Elsewhere(2020, Dram)

bir sezonluk dizi tavsiyesi

Dispatches From Elsewhere dizisi, şans eseri bir araya gelmiş insanların yaşamını anlatıyor. Bu sırada bu insanlar büyük bir gizemi çözmeye çalışıyor. Sıradan dört kişinin hayatı, kendilerini büyük bir gizemin ortasında bulmaları yüzünden bambaşka bir hale dönüşüyor. Bu insanlar hayatın içinde gizlenen bir sırrı bulmaya çalışıyor. Bir süre sonra ise araştırdıkları gizemin düşünülenden daha karışık olduğunu fark ediyorlar.

Dispatches From Elsewhere Fragmanı

6.6 İMDb puanına sahip olan “Dispatches From Elsewhere” dizisi, 10 bölümden oluşuyor. Dizi ilk çıktığı zaman “HOW I MET YOUR MOTHER” dizisinin Marshall’ı nedeniyle büyük bir beklentiyle karşılanmıştı.

Stateless (2019, Dram)

bir sezonluk dizi tavsiyeleri

Stateless dizisi, dört yabancının hayatına odaklanıyor. Kaçak durumda olan bir kadın, savaşçı bir mülteci, hırslı bir bürokrat ve zor durumdaki bir baba, Avustralya’da bir gözaltı merkezinde buluşur.

Stateless Fragmanı

Stateless dizisi 7.5 İMDb puanına sahip. Ayrıca dizi tam 6 bölümden oluşuyor. 2. sezon ile ilgili ise herhangi bir gelişme bulunmuyor.

Chernobyl (2019, Dram)

en iyi bir sezonluk diziler neler

Chernobyl dizisi, 1986 yılında Ukrayna’da gerçekleşen nükleer santral felaketini, bu felaketin kötü sonuçlarını, felaketin nasıl meydana geldiğini ve nedenlerini ele alır. Dizi, Avrupa’yı korkunç felaketlerden kurtarmak için kendilerini feda eden kahraman kadınları ve erkekleri anlatır.

İlginizi Çekebilir:  Birlikte Film İzleme Yolları ve En İyi Kullanım Kılavuzları

Chernobyl Fragmanı

Chernobyl dizisi, tam olarak 9.4 IMDb puanına sahip. Oldukça yüksek bir puana sahip olan bu mini dizi 5 bölüm içeriyor.

Undeclared (2001, Komedi)

en iyi tek sezonluk dizi önerileri

Undeclared dizisi, bir grup üniversiteli öğrencinin başına gelmiş olan komik v eilginç olayları ele alıyor.

Undeclared dizisi, 7.9 IMDb puanına sahip. 18 bölüm süren bu dizi, insanları güldürürken düşündürerek eğlendiriyor.

11.22.63 (2016, Bilim Kurgu)

bir sezonluk en iyi diziler tavsiyeleri

Bir lise öğretmeni, zamanda geri giderek  John F. Kennedy suikastini önlemek ister. Yapmış olduğu bu yolculuktan sonra 3 yıl civarı geçmişte yaşaması gerekmektedir. Lise öğretmeni, 20. yüzyılda bile çok büyük bir merak konusu olan JFK suikastini önlemeye çalışacaktır. Yine de geçmiş her durumda onu geri itecektir.

11.22.63 Fragman

11.22.63 adlı dizi 8.2 IMDb puanına sahip. Dizi 8 bölümden oluşan bir bilim kurgu dizisi. Özellikle ilk çıktığı zaman çok ses getiren bir dizi olmuştur.

 Jett (2019, Aksiyon, Gerilim, Suç, Dram)

bir sezon süren diziler

Daisy, suç dünyasında çok güzel, çok akıllı ve saygınlığı olan bir hırsızdır. Daisy, haipshaneye girmeden önce sayısız insanı dolandırır. Daha sonra ise Daisy hayata karşı tutumunu değiştirmeye karar verir. Daisy, suç dünyasıyla bütün bağlantısını keserek kendi kızını yetiştirme kararı alır. Ancak suç patronları Daisy’i bırakmak için kararlı değildir.

Jett Fragmanı

7.9 İMDb puanına sahip Jett adlı dizi 9 bölümle mükemmel bir şölen sunuyor. Dizinin 2. sezonu hakkında henüz bir bilgi yok.

En iyi tek sezonluk diziler yazımızın sonuna geldik. Umarız bu yazımız size herhangi bir fayda sağlamıştır.

Yorumlara sen de katıl