Eğlence

Gökyüzünde Tavla Oynadılar: Alper Rende ile Hasan Kaval

Gökyüzünde tavla değilde normal tavla oynamak için 2 zar, 15 siyah ve 15 beyaz taş gerekir. Bu oyun iki kişi ile oynanır. Tavla, dünyadaki en eski oyunlardandır. Tavlanın mirası ise pek çok millet tarafından sahiplenilir.

Oyunun ilk ortaya çıktığı zamanda tavla oynarken kullanılan zarlar ve taşların kemiklerden yapıldığı düşünülüyor. Tavlanın tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanıyor. Antik Romalıların 12 çizgi oyunu dediği ve şu anki modern tavla ile çok fazla benzerlik içeren bir oyun oynadığı biliniyor. Tavla oynarken 4.500 civarında hamle yapılabiliyor. Ancak gökyüzünde tavla oynarken bu kadar zamana sahip olabilir misiniz bilemem.

Gökyüzünde Tavla Oynadılar

Alper Rende ve Hasan Kaval havada tavla oynarken zarları da yere düşürdü. Havada paraşütle tavla oynarken kahve içmeyi de ihmal etmediler.

Havada tavla oynamak için şüphesiz cesaret hapı yutmak gerekir. O cesaret hapını yuttuktan sonra ise tavlada kullanılan zarlar yere düşerse napılması gerek düşünmek de gerekir. Alper Rende ve Hasan Kaval, görüldüğü üzere tavla zarlarını da düşürüyor.

İlginizi Çekebilir:  50 Bin Litrelik Şarap Tankı Patladı İspanya Kırmızıya Boyandı

Yorumlara sen de katıl