Eğlence

İçerisinde Birden Fazla Dil Bulunan Şarkılar

Aynı tarz şarkılar dinlemekten sıkıldığınızı tahmin edebiliyor gibiyiz. Hele ki yeni kültürler keşfetmeyi seven ve bir kaç kültürü bir arada görmeyi seven kişilerin bu şarkıları seveceğinden eminiz. Bu nedenle sizler için bugün içerisinde birden fazla dil bulunan şarkılar yazısını yazdık. Sizlerin dinlerken de zevk alacağınız türde şarkıları derlemeye dikkat ettik. Tespit ettiğimiz kadarıyla bazılarının içerisinde İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca ve Korece bulunuyor.

Birden fazla dil içeren şarkıları dinlerken bizim hoşumuza gitti. Umarız sizinde hoşunuza gider ve yeni bir tarzla buluşmuş olursunuz.

Birden Fazla Dil İçeren Şarkılar

içerisinde birden fazla dil bulunan şarkılar

Üstte de belirttiğimiz gibi şarkıların tamamı iki dilden fazlasıyla buluşuyor. Bazı şarkılar iki dil içerirken bazı şarkılar üç ve fazla dil içeriyor. Dinlerken farklı kültürlerle karşılaşacağınız şarkıları dinlerken arkanıza yaslanın ve sadece dinleyin. İçerisinde birden fazla dil bulunan şarkılar sizler için derlendi.

Tayna x Cricket – Caliente

“Caliente” Tayna x Cricket tarafından 2019 yılında çıktı. Şarkı o yıldan itibaren 32 milyondan fazla görüntülenme aldı ve görüntülenmesi hala artmakta.

Gipsy Kings – Hotel California

Gipsy Kings- Hotel California (EAGLES Cover) versiyonu 2011 yılında YouTube için yüklendi. Şarkı 9.5 milyon görüntülenmeyi aştı.

Blackpink- Kill This Love

Kill This Love şarkısı Blakcpink tarafından 2019 yılında çıktı. Kill This Love çıktığı yıldan itibaren hızla yükselerek dinlenmeye devam ediyor. YouTube görüntülenmesi 995 milyon üzerinde. 1 milyar görüntülenme için 5 milyondan az kaldı.

The Game ve Skrillex – El Chapo

The Game ve Skrillex’in ortak olarak çıkarmış olduğu “El Chapo” adlı şarkı 2015 yılında çıkmıştır. Şarkının türü hip-hop/rap olarak bilinmektedir.

Manu Chao – Bongo Bong

Manu Chao – Bango Bong, 1998 yılında çıkmıştır. Şarkının türü Reggae, Alternatif/Bağımsız müziktir. Şarkı çıktığı yıldan itibaren şarkıya övgü yağdırılmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Bir Oturuşta Bitecek En İyi Tek Sezonluk Diziler

İçerisinde Birden Fazla Dil Bulunan Şarkılar: Jain – Makeba

 Jain’in çıkarmış olduğu Makeba adlı şarkı 2015 yılında çıktı. Şarkı 2 adet ödül aldı. 2015 yılından itibaren şarkı 115 milyon görüntülenme aldı ve görüntülenme sayısı her geçen gün artıyor.

Elvis Presley – Wooden Heart

Elvis Presley tarafından çıkan Wooden Heart adlı şarkı; klasik rock, hafif müzik, rock ve pop türünde bir şarkıdır.

Wake Me Up – Mariachi Style Avicii / Aloe Blacc Cover en Español feat. Robyn Adele Anderson

Wake Me Up adlı şarkı bir kaç kişi tarafından 2013 yılında bir kaç dilden oluşan versiyonu ile çıkarıldı. Şarkı 8.5 milyon görüntülenme aldı ve sayısı yavaşça artmakta.

Megadeth – A Tout Le Monde

Çıkış tarihi 1994 olan A Tout Le Monde adlı şarkı Medateh tarafından çıkarıldı. Şarkının türü metal olarak adlandırılabilir.

İçerisinde birden fazla dil bulunan şarkılar adlı yazımızın sonuna geldik. Tavsiye yazı olarak Netflix’in İptal Ettiği Dizi Sezonları 2020 adlı yazımızı ouyabilirsiniz.

Yorumlara sen de katıl