Oradan Buradan

Japonlar 18 Metrelik Dev Gundam Robotu Yaptı ve Test Etti

Japonlar tarafından geliştirilen 18 metre uzunluğuna ve 25 ton ağırlığına sahip olan dev robot, uzun yıllar süren çalışmaların ardından hareket etti. 1970’lerin en popüler anime dizisi olan ‘Mobile Suit Gundam’daki bir robot örnek alınarak inşa edilen robot 25 ton ağırlığında. Yapılan Gundam robotunun bir de heykel versiyonun olduğu da biliniyor.

Yokohama şehrinde bulunan Gundam Fabrikası’nda robotu hareket ettirme denemeleri bu hafta gerçekleştirildi. Yapılan denemeler başarıyla gerçekleştirildi ve robotun hareket edebildiği görüldü. 18 metrelik dev robot için resmi açılış töreninin 1 Ekim’de gerçekleşmesi planlanıyordu. Covid-19 pandemisi nedeni ile resmi açılış töreni gelecek aylara ertelendi.

Hızlandırılmış görüntülerde 18 metrelik ve 25 tonluk dev robot, yürüyüp diz çökebiliyor, tüm gövdesini, sağ kolunu ve parmaklarını hareket ettirebiliyor.

Geliştirilen Japon Robot Ne İş Yapacak

Gelen iddialara göre, robot “Gundam Factory Yokohama” adındaki bir eğlence parkında tam zamanlı olarak çalışacak. Anime severlerin ve teknoloji meraklılarının bu robot için son derece heyecanlanacağı tahmin edilebiliyor.

Japon Gundam Robotu Test Yürüyüşü Videosu

Japonlar tarafından geliştirilmiş olan Gundam robotunun test yürüyüş videosunu görünce son derece şaşıracaksınız.

İlginizi Çekebilir:  İzlenmesi Gereken En İyi 5 Zombi Dizisi

Yorumlara sen de katıl