Oradan Buradan

Trendyol, 27 Ülkeye Daha Hizmet Verecek

Trendyol, Avrupa’daki tüketicilere de ulaşabilmek adına önemli bir adım attı. Attığı adımın sonucu olarak Trendyol, en.trendyol.com internet sitesini hizmete açtı. Trendyol’un yaptığı Avrupa atılımı sayesinde Türk markalar e-ihracat fırsatı yakalamış oldu.

Trendyol, 2018’de trendyol.de adresiyle Almanya’ya açılmıştı. An itibari ile Trendyol, Avrupa’daki 27 ülkenin kullanıcılarına da açıldı. 

Trendyol Olan Ülkeler Neler?

Şirketin hizmet vermeye başladığı ülkeler sırasıyla; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovenya, Slovakya, İsveç, İspanya ve Birleşik Krallık olarak görülüyor. 

trendyol olan ülkeler

Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, Avrupa’ya açılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. , “Ülkemizin Avrupa’ya olan ihracatını arttırmak için çok önemli bir adım attık. Yeni sitemizle Türkiye’de üretilen ürünleri Avrupalı tüketicilere ulaştırmaya başlıyoruz. Trendyol olarak yerli üreticilerin ve markaların dünyada bilinirliğini arttırırken, Türk markası algısının güçlenmesine katkı sağlıyoruz” dedi.

Ozan Acar, Trendyol’un e-ihracat hacminin devamlı arttığını da ifade etti. Ozan Acar sözlerine şu ifadelerle devam etti: “E-ihracat hacmimiz 2020’nin ilk yarısında yüzde 183 artarken, 2020’nin ilk yarısında ihracat paket sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 174 artış gösterdi. Trendyol olarak küresel e-ticaret pazarından ülkemizin aldığı payı sürekli yukarılara taşıyoruz.”

İlginizi Çekebilir:  En Kesin Yanlış ve Sağlıksız İlişki Belirtileri

Yorumlara sen de katıl